Who’s Registered?

There are 718 attending

Unit Name Num
1st Kentucky Rifle RegimentAlex Hertle1
1st Kentucky Rifle RegimentChristopher Robins2
1st Kentucky Rifle RegimentDesaree Rosskopf2
1st Kentucky Rifle RegimentGrayson Winter2
1st Kentucky Rifle RegimentSarah Coates2
1st Kentucky Rifle RegimentShawn Scott1
1st Kentucky RiflesMurray Simon1
1st Kentucky RiflesRia Simon3
1st Kentucky RiflesWilliam Simon3
1st Rifles RegimentGerret Swearingen1
1st Rifles RegimentMichael Cooper2
1st Rifles RegimentRuth Swearingen1
1st Rifles RegimentTheodore Hehemann1
1st Rifles Regiment Krisjan krafchak4
1st US Light ArtillerySusan Fiet2
2nd Kentucky Volunteer MilitiaJan Sheets1
2nd Kentucky Volunteer MilitiaWilliam Sheets1
2nd US ArtilleryJey Redding2
2nd US ArtilleryMitchell Bruning1
2nd US ArtilleryTony Szymanski2
2nd York Militia - Thompson's CompanyBarry Mapes1
2nd York Militia - Thompson's CompanyBertram Jagoda1
2nd York Militia - Thompson's CompanyCameron Scott1
2nd York Militia - Thompson's CompanyCharlotte O'Shannahan1
2nd York Militia - Thompson's CompanyGreg Carraro4
2nd York Militia - Thompson's CompanyMaxwell Thornton1
2nd York Militia - Thompson's CompanyVladimir Adamec5
8th Kings Regiment Sue Draper1
100thJohn Evans1
100th RegimentChristian Keller1
100th Regiment of FootCharles Wickens1
100th regimentKate Clayton1
10th Royal VerteranGarth Armstrong1
16th US Infantry Mark Thiessen6
17th US InfantryHolly Brenneman1
17th US InfantryKatie Goldsworthy1
17th US InfantryShania Coward1
17th US InfantryStephanie Vaillant1
19TH Light DragoonsBrent Horton2
19th Light DragoonsKyle Reaburn1
19th Light DragoonsRobert Fleming1
19th light dragoonsLaszlo Szabo1
1st Kentucky Rifle Regiment, Captain Hickman's CompanyMatthew Robins2
21st US InfantryMike Morden2
21st US InfantryPatrick Bartlett1
22nd US InfantryAdrian Moriarty2
22nd US InfantryAllison Sculthorp3
22nd US InfantryAndy Desjardins2
22nd US InfantryBob Wood1
22nd US InfantryChris Marshall1
22nd US InfantryChristopher Neudorf1
22nd US InfantryDave Horton1
22nd US InfantryDavid Fulton1
22nd US InfantryDavid Goddard1
22nd US InfantryDennis K. Watson2
22nd US InfantryDiana Gerencer1
22nd US InfantryDoug Brown2
22nd US InfantryGeoff Audas1
22nd US InfantryJamie Reeves1
22nd US InfantryJeffrey Bailey1
22nd US InfantryJerry Robertson1
22nd US InfantryLeigh Robinson1
22nd US InfantryLeo Moriarty3
22nd US InfantryMax Radway1
22nd US InfantryMike Carney3
22nd US InfantryMike Lawley1
22nd US InfantryNeil Curtis2
22nd US InfantryNeil Martin2
22nd US InfantryOllie Claffey2
22nd US InfantryPaul Thomas2
22nd US InfantryRaiffe Sculthorp1
22nd US InfantryScott Frank2
22nd US InfantrySteve Mayes1
22nd US InfantryTerry Murphy1
22nd US InfantryTom Smith1
22nd US InfantryTyler Huitema1
22nd US InfantryWilliam McGarvey1
22nd US Infantry George Bricker2
25th US InfantryDrew Hodgins2
25th US InfantryJames Clark1
25th US InfantryJere Brubaker1
25th US InfantryJim Balza1
25th US InfantryMaxwell W Furlong1
25th US InfantryNeil Hurlbut6
25th US InfantryStanley Archacki1
41st RegimentAndrew Gardiner1
41st RegimentRobert Kerr1
41st Regiment Abel Land1
41st Regiment Andrew Bateman1
41st Regiment Brian Abfal1
41st Regiment Conor Abbot1
41st Regiment Craig Burney1
41st Regiment Jamie Buder1
41st Regiment Jeremy Parsons1
41st Regiment Lisa Beadle2
41st Regiment Mike Robertson1
41st Regiment Peter Twist1
41st Regiment Thomas Edwards1
41st Regiment Thomas Taplay1
49th Regiment - Battalion Kyle Timmins1
49th Regiment - Battalion Peter Warden1
49th Regiment - Battalion Thomas Walters4
49th Regiment - GrenadiersAlan Pinn2
49th Regiment - GrenadiersApril LaFlamme1
49th Regiment - GrenadiersBrett MacDonald1
49th Regiment - GrenadiersCaitlin Wright1
49th Regiment - GrenadiersGeoffrey Guitard1
49th Regiment - GrenadiersHeidi Madden1
49th Regiment - GrenadiersIsaac Stubbs1
49th Regiment - GrenadiersJim Mullin1
49th Regiment - GrenadiersJoanne LaFlamme1
49th Regiment - GrenadiersJoel Culliford1
49th Regiment - GrenadiersLaura Alexopoulos1
49th Regiment - GrenadiersMark Stubbs2
49th Regiment - GrenadiersMichelle LaFlamme1
49th Regiment - GrenadiersPaul Faus1
49th Regiment - GrenadiersRyan Clark1
49th Regiment - GrenadiersSierra Turner1
49th Regiment - Grenadiers Timothy Wright1
60th Royal American Regiment Alex Luyckx1
89thRick Bittman-1
89th RegimentChris Rowan1
89th RegimentGreg O’Krafka1
89th Regiment Bruce Bainbridge1
89th Regiment Hans Vetter2
89th Regiment Harrison Burrill1
89th Regiment Reg Bainbridge5
89th Regiment Rob Stokes1
89th Regiment Ryan McNeilly2
89th Regiment Terry Lemon1
89th Regiment - Light InfantryMichel & Colleen Fauvelle2
89th Regiment - Light InfantryWilliam Hoffman1
8th (King's) Regiment of FootConor Hogan1
93rd Highland RegimentMark Franey1
95th RiflesGlen C Harvey1
Atlantic Challenge CanadaScott Wagg1
British Indian DepartmentJohn Robertson2
British Indian DepartmentMark Psutka1
British Indian DepartmentRandy Hall2
British Indian DepartmentRoy Winders1
British Native AlliesPeter Kelly1
Caldwell RangersAmanda Smith1
Camp FollowerJoAnne Titus2
Camp FollowerJoanne Killick-Hill2
Camp FollowerJulie Rockhold1
Camp FollowerKatharine Goodale1
Camp FollowerTia Scriver2
Camp followerKathryn Scriver1
Canadian FenciblesAlbert Smith1
Canadian FenciblesAlex Lawrence2
Canadian FenciblesAndre St. Jean1
Canadian FenciblesCam Stevenson1
Canadian FenciblesCharlie Mitchell1
Canadian FenciblesChelsey Foster1
Canadian FenciblesCraig D Russell1
Canadian FenciblesDavid Moore1
Canadian FenciblesDavid Smith1
Canadian FenciblesDonald J Craig1
Canadian FenciblesEric Peters1
Canadian FenciblesJames E. Dobson1
Canadian FenciblesJames Scarlett1
Canadian FenciblesJon Wannamaker1
Canadian FenciblesJonathan Bradshaw1
Canadian FenciblesMarcio R. A. da Cunha1
Canadian FenciblesMardi MacFarlane3
Canadian FenciblesMark McCrady1
Canadian FenciblesMark Pergunas1
Canadian FenciblesPaul Norman Cox1
Canadian FenciblesShawn Finnegan1
Canadian FenciblesSuwa Brown1
Canadian FenciblesWilliam Vanderhelm1
Canadian FenciblesWm Scott Turrall3
Canadian VolunteersBrenda Lightfoot3
Canadian VolunteersChris Travers2
Canadian VolunteersCodi Murphy3
Canadian VolunteersKati Crawford2
Canadian VolunteersKelila Seymour2
Canadian VolunteersNormand Paul2
Canadian VolunteersPhillip & Fabiola Edwards3
Canadian VolunteersTianna Ivens1
Canadian volunteers - 1812Sonya3
Crown Forces DrumsBrad Stott2
Crown Forces DrumsConnor Angus1
Crown Forces DrumsHeather L. Caldwell1
Crown Forces DrumsJennifer Caldwell1
Crown Forces DrumsKaren Lee & Ethan Woods 2
Crown Forces DrumsKathleen Manneke1
Crown Forces DrumsRoss Flowers1
Crown Forces DrumsSamm Griffin1
Crown Forces DrumsSteve McArthur1
Crown Forces DrumsTom Ross2
Crown Forces DrumsTracy Macdonnell1
Drums Crown ForcesScott Kelly3
Drums Crown Forces 1812Anne Mosher1
Earl of Moira Gun CrewBill Kovacs1
Earl of Moira Gun CrewDeanna Cain4
Earl of Moira Gun CrewEd Maxwell2
Earl of Moira Gun CrewGabrielle Mitchell1
Earl of Moira Gun CrewJudy Demyen2
Earl of Moira Gun CrewKatherine Bisson3
Earl of Moira Gun CrewMike Robertson1
Earl of Moira Gun CrewNorman Carsons1
Fort Niagara VolunteersMark Hersee2
Glengarry Light InfantryDave Smith2
Glengarry Light InfantryJesse Renda1
Glengarry Light InfantryNorman Drouillard1
HMS AcastaAlbert Roberts2
HMS AcastaAndrew Godzik1
HMS AcastaBuzz Mooney2
HMS AcastaChristina Johnson1
HMS AcastaMaggie Roberts2
HMS AcastaMark Ledford1
HMS AcastaNathaniel Johnson2
HMS AcastaNicholas Weremeichik3
HMS AcastaTeri Linden2
HMS AcastaTony Gerard4
HMS ChathamAustin Haney1
HMS ChathamChristopher Sorensen2
HMS ChathamClare Young1
HMS ChathamDerek Walter1
HMS ChathamJames Hsu1
HMS ChathamJohn Carlson3
HMS ChathamJohn Dixon2
HMS FerretBryan Michenfelder2
HMS FerretCharles Fitton1
HMS FerretDal Pio3
HMS FerretMark Adam1
HMS InsolentPhil Rock4
HMS NancyChris Black2
HMS NancyClaire Sparling1
HMS NancyDavid Boisvert2
HMS NancyDebbie Young1
HMS NancyPatrick Schifferdecker2
HMS Nancy Michael Mitchell1
HMS Nancy Gun CrewDarcy Murray1
HMS Nancy Gun CrewDave Humphreys1
HMS Nancy Gun CrewGeorge Scott1
HMS Nancy Gun CrewHeather Bales1
HMS Nancy Gun CrewMark Pollard1
HMS Nancy Gun CrewMatt Bales2
HMS Nancy Gun CrewPaul Green1
HMS Nancy Gun CrewWill McConnell1
HMS Nancy Gun CrewWilliam woods1
HMS Nancy gun crewErin Bottrell1
HMS PsycheElizabeth Hovey1
HMS PsycheGlendon Hovey1
HMS PsycheGurth Pretty1
HMS PsycheMorag Hegge1
HMS PsychePeter Varley1
HMS PsycheRory Tassonyi1
HMS PsycheRyan Moore1
HMS PsycheScott Campbell1
HMS Royal GeorgeIan Dowdell1
HMS Royal GeorgeTony Ballard1
HMS Royal George Jim Smith2
HMS SeahorseTom Tumbusch3
HMS StarGraham Hewitt2
HMS StarPaul Dockstader2
HMS StarUrb Buwalda3
HMS UnitedGreg Hunter2
HMS UnitedJohn King6
HMS WolfeBill Wand3
HMS WolfeEmma Row3
HMS WolfeTee Mitchell2
HMS ferretNathan adam3
Hamilton Ships CompanyGill Bibby1
IMUCBen & Sharon Hengeveld2
Incorporated Militia of Upper CanadaBettina & Kevin Kelly3
Incorporated Militia of Upper CanadaBrent Beacroft1
Incorporated Militia of Upper CanadaCarol Whelan1
Incorporated Militia of Upper CanadaDarlene Kingstone1
Incorporated Militia of Upper CanadaDave Brown3
Incorporated Militia of Upper CanadaDenise Lundgren1
Incorporated Militia of Upper CanadaDoreen Moor1
Incorporated Militia of Upper CanadaGeorge Nelles1
Incorporated Militia of Upper CanadaIan Andresn2
Incorporated Militia of Upper CanadaJacquie Durham3
Incorporated Militia of Upper CanadaJason Everett1
Incorporated Militia of Upper CanadaKate Gardiner1
Incorporated Militia of Upper CanadaKen Murray4
Incorporated Militia of Upper CanadaKevyn Brown2
Incorporated Militia of Upper CanadaMark Servos2
Incorporated Militia of Upper CanadaPaul Kelly1
Incorporated Militia of Upper CanadaPeter St. Denis1
Incorporated Militia of Upper CanadaPhil Mozel2
Incorporated Militia of Upper CanadaRichard Feltoe4
Incorporated Militia of Upper CanadaSean Lindsay3
Kellogg's Company Volunteer ArtilleryJohn Osinski8
Lake Simcoe SquadronBrily Lepine1
Lake Simcoe SquadronCarolyn Bennett2
Lake Simcoe SquadronDon McNevin1
Lake Simcoe SquadronEvan Powell1
Lake Simcoe SquadronJay Bain3
Lake Simcoe SquadronJohn McMorland6
Lake Simcoe SquadronKathy Webb2
Lake Simcoe SquadronOmar Simonyi1
Lake Simcoe SquadronPaula Montgomery1
Lake Simcoe SquadronPeter Cooper3
Lake Simcoe SquadronSteve Wood6
Lake Simcoe SquadronSusan Zahradka2
Lake Simcoe SquadronThomas Hurlbut2
Lake Simcoe SquadronVictor Suthren1
Machin NY MilitiaArt Haponski1
Machin NY MilitiaBeradette Weaver1
Machin NY MilitiaEd Schneidmuller1
Machin NY MilitiaKen Bruck1
Machin NY MilitiaStay Weaver1
Machin NY MilitiaKen Schultz Sr1
McCaw's PrivateersTerri Whittaker3
Merchant - Bad Billy's BladesBill Mertens4
Merchant - BlacksmithTibor Gajdacs1
Merchant - Coghlin & Upon Inc.David Brunelle2
Merchant - Cyrus Wakefield Jeff Wakefield1
Merchant - Glen Farms Past TimesDavid Glen2
Merchant - Historical TwistPeter Twist2
Merchant - Kind FibresKind Fibres1
Merchant - Len the CooperLen Heidebrecht1
Merchant - Linda's Early fashionsLinda Hanna2
Merchant - Lone Wolf's Trading Post Chris McAulay4
Merchant - Mistress Miller SeamstressSharon Miller1
Michigan Legionary Corps of Volunteer ArtilleryBruce Bruegge2
Michigan Legionary Corps of Volunteer ArtilleryGary Greene1
Michigan Legionary Corps of Volunteer ArtilleryMelvin Fiehn1
Michigan Legionary Corps of Volunteer ArtilleryRoss McAvoy2
MilitaKevin Walker1
Nancy Gun CrewMarilyn Murray1
Norfolk MilitiaMarleah Corbin2
Norfolk MilitiaRuth Anne Corbin 1
Norfolk MilitiaRuth Schumaker1
Norfolk MilitiaWilliam Valoppi1
Norfolk Militia Lynda Blakeley1
Norfolk Militia Melanie Randall3
On-gwe-ho-way Gerry Neilands1
Provincial MarineAlex Russell1
Provincial MarineHarry Foster1
Provincial MarineJason Grainger2
Provincial MarineSimon Crouch2
Provincial MarineVernon Fairhead1
Provincial Marine AmherstburgDale Kidd1
Provincial Marine AmherstburgMarty Burnett3
Provincial Marine, AmherstburgAnita Market1
Provincial Marine, AmherstburgKevin D McMahon1
Provincial marineTimothy Jones1
Royal ArtilleryJason Ball1
Royal ArtilleryJeff Mason2
Royal ArtilleryJoe Chiasson1
Royal Artillery Andres Tahiste1
Royal Artillery James Nelson2
Royal Artillery Raivo Tahiste1
Royal Artillery Rick Peterson1
Royal GeorgeJonathan Wort1
Royal GeorgeRorry Cruikshank2
Royal NavyMaurice DePas2
Royal Newfoundland Regiment - Armstrong's CompanyDavid Bell1
Royal Newfoundland Regiment - Armstrong's CompanyRobert Janser1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyAndrew Hall1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyLaurence Gutcher1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyLinda Nicholson1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyRoger Flint1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyRon Phillips2
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyRussell Jones1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanySeaghan Hancocks1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanySteven D Ball2
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's CompanyWilliam Avery2
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Alison Farmer1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Andrew Flint4
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Annemarie Mueller 2
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Beth Bristow2
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Dave Cockburn1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company David Brunelle6
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company John Gilhuly1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Lyn Downer1
Royal Newfoundland Regiment - Bulger's Company Peter McIntosh2
Royal Newfoundland Regiment - Skinner's CompanyNick Baxter-Moore1
Royal Newfoundland Regiment - Skinner's CompanyPhilip Conklin1
Royal Newfoundland Regiment - Skinners CompanyBruce Nelson1
Royal Newfoundland Regiment - Skinners CompanyFreda Baldwin1
Royal Newfoundland Regiment - Skinners Company Greg Renault1
Royal Scots - Battalion CompanyMichael McComas2
Royal Scots - Battalion Company Iain Burns1
Royal Scots - Grenadier CompanyDan Harvey2
Royal Scots - Grenadier CompanyDave Westhouse2
Royal Scots - Grenadier CompanyGlyn Parsons1
Royal Scots - Grenadier CompanyGraham Holmes1
Royal Scots - Grenadier CompanyJames Douglas Berney1
Royal Scots - Grenadier CompanyJohn Hutton1
Royal Scots - Grenadier CompanyKevin Garrett3
Royal Scots - Grenadier CompanyMichael Campbell2
Royal Scots - Grenadier CompanyPaul Pilkey1
Royal Scots - Grenadier CompanyRob McGuire1
Royal Scots - Grenadier CompanyRobert Shaw1
Royal Scots - Grenadier CompanyScott Vodon1
Royal Scots - Grenadier CompanySusan-Jean Piper2
Royal Scots - Light CompanyDani Faucher3
Royal Scots - Light CompanyJohn Stephens1
Royal Scots - Light CompanyLarry Barnard1
Royal Scots - Light CompanyRuthanne Vuk1
Royal Scots - Light CompanyScott Ball1
Royal Scots - Light CompanyStephanie Pouget-Papak5
Royal Scots - Light Company Alexander Leggatt1
Royal Scots - Light Company Brent Banis1
Royal Scots - Light Company Jean-Pierre Faucher1
Royal Scots - Light Company Jeff Bryant4
Royal Scots - Light Company Jordan Kipp1
Royal Scots - Light Company Peter Stastny1
Royal Scots - Light Company Ray Henriksbo1
Royal Scots - Light Company Rebecca Barnard1
Royal Scots - Light Company Stan Vuk1
Royal Scots, light companyMark Dickerson1
Ship's Company of PenetanguisheneMark Simpson4
Ships Company of the ChesapeakePeter Butrite2
Ships Company of the Chesapeake Michael Lane Bosworth1
Ship’s CompanyCole Grinnell2
Ship’s CompanyMichael DeCarlo2
Ship’s CompanyMyron Peterson1
Ship’s CompanyTom Tyzack1
St-Lawrence Living History SocietySébastien Larivée 2
Staff - Crown ForcesChris McKay4
Staff - Crown ForcesColin Pinn1
Staff - Crown ForcesCraig Williams4
Staff - Crown ForcesEwan Wardle3
Staff - Crown ForcesMatthew Pindera1
Staff - Crown ForcesPeter Monahan1
Staff - Crown ForcesVicki Lewis2
Staff - Crown Forces Tom Fournier1
Staff - US ForcesPatrick Milton2
Staff - US ForcesTamia Land2
Staff - US Forces Martin Land2
U.S. Canadian VolunteersMike McMahon1
US MarinesRoger Heiple1
US Regiment of RiflesDavid Gaunt2
US Regiment of RiflesTom Birkenbach4
US Surgeon and assitantsJim Hill3
USS Constitution 1812 MarinesHenry Rodrigues2
USS Constitution 1812 MarinesMatt and Catherine McGrath2
USS Constitution 1812 MarinesMichelle Bunny1
USS Constitution 1812 MarinesRobert Sheridan1
USS Constitution 1812 MarinesStan Kumor2
USS Constitution 1812 MarinesSuzanne Rodrigues1
Upper Canada Woodland AlliesKim Lundberg2
Upper Canada Woodland AlliesLynda Balena1
Upper Canada Woodland AlliesPadraig Doyle1
Upper Thames Military Re-enactment - ArtilleryKent May2
VoyageurLeslie Stanley1
corp de voyageurDana J. Michaud1
musicianStephen Fuller1